Aktualna temperatura:

Atrakcje

Atrakcje

Atrakcje regionu, Kaszuby 

Na życzenie organizujemy wycieczki: krajoznawcze piesze i rowerowe między innymi do Parku Dolina Słupi, Słowińskiego Parku Narodowego (warto zobaczyć ruchome wydmy), rejs po Bałtyku, wędkowanie, jazdę konną, polwanie, spływ kajakowy rzeką Słupią lub Skotawą (od Jeziora Gowidlińskiego do ujścia Słupi prowadzi 125 km turystyczny szlak kajakowy. Zachęcamy do uprawiania turystyki kajakowej poza głównym szlakiem, można spłynąć Bytową, Kamienicą oraz Skotawą. W 2006 roku na całym szlaku zostały postawione pamiątkowe kamienie pamięci Papieża Jana Pawła II, który kiedyś odbył spływ Słupią). Zimą organizujemy kuligi i biegi na nartach.

Park Krajobrazowy Dolina Słupi

Jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce. Jego powierzchnia to 37040 ha. Jest on parkiem typu dolinnego o bogatej formie krajobrazowej jak i znacznym zróżnicowaniem wysokościowym terenu. Występuje tu wiele rzek i jezior. Aż 72% powierzchni zajmują lasy. Środowisko jest czyste i mało zmienione. To wszystko stwarza doskonałe możliwości do organizowania różnych form wypoczynku (jazda konna, rowerowa, spacery, spływy kajakowe). Do uprawiania turystyki pieszej zachęcają nas 4 szlaki turystyczne PTTK oraz 6 wyznaczonych przez park ścieżek przyrodniczych. Rowerzyści znajdą tu piękny szlak rowerowy. Dla kajakarzy zarówno zaawansowanych jak i początkujących ciekawym spływem jest spływ rzeką Słupia, który podzielony jest na etapy co do stopnia trudności. Lecz na wszystkich etapach można podziwiać malowniczość i różnorodność tego szlaku. Dodatkową atrakcją spływu jest 5 elektrowni wodnych traktowanych obecnie jedynie jako zabytki techniki. Elektrownie można podziwiać także wybierając się na wycieczkę pieszą lub rowerową. www.dolinaslupi.pl
 

Słowiński Park Narodowy

Ma powierzchnię18618 ha, położony jest na wybrzeżu środkowym pomiędzy Łebą a Rowami. Północną granicę parku stanowi Bałtyk. Cały park można zobaczyć z punktu widokowego na Rowokole, który jest najwyższym wniesieniem tamtejszych wzgórz morenowych (115 m npm.). Możemy też tu podziwiać ruchome wydmy i 4 przymorskie jeziora (Łebsko, Gardno, Dołgie Wielkie i Małe) stanowiące osobliwość na skalę europejską. Przez teren parku przepływa 7 rzek, z których największe to Łeba i Łupawa. 
Warto też odwiedzić Kluki- małą miejscowość, w której znajduje się Skansen Wsi Słowińskiej. www.slowinskipn.pl
 

Kaszuby

Kaszuby to kraina znajdująca się na północy Polski od Morza Bałtyckiego na południe i obejmują swym zasięgiem zarówno piaszczyste plaże wybrzeża, przepiękne lasy i malownicze jeziora. Bogata tradycja, duża różnorodność przyrodrnicza oraz ekologicznie czysty region tworzy wspaniałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.
 

Wyślij zapytanie o dostępność
Rezerwacja telefoniczna: 507 679 461